Haber

MSB’nin açıkladığı operasyonun detayları ortaya çıktı

MSB’nin açıkladığı operasyonun detayları ortaya çıktı

İlk belirlemelere göre 41 teröristin etkisiz hale getirildiği, terör örgütünün Tel Rıfat ve Menbiç’teki sözde karargâh, sığınak ve sığınaklarının yerli ve milli üretim mühimmatla vurulduğu operasyonda SİHA’lar da görev aldı.

ANKARA – Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyinde 41 teröristi etkisiz hale getirdiği operasyonda SİHA’ların da görev aldığı Tel Rıfat ve Menbiç’te terör örgütüne ait karargâh, barınak ve sığınaklar başta olmak üzere çok sayıda hedef yerli ve milli üretimle vuruldu. cephane. öğrendi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanan, Suriye’nin kuzeyinde 41 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyona ilişkin detaylar ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, hafta sonu teröristlerin Öncüpınar’a düzenlediği roketatarlı saldırıların ardından Mehmetçik tarafından başlatılan operasyonun kapsamı genişletildi.

Operasyon kapsamında, Suriye’nin kuzeyindeki Tel Rıfat ve Menbiç bölgelerinde terör örgütü PKK/YPG mensuplarına ait hedefler belirlendi.

Karadan ateş destek araçlarıyla hedeflere yönelik yürütülen operasyona SİHA’lar da destek verdi. Atışlar sonucunda 41 terörist etkisiz hale getirilirken, başta karargâh, sığınak ve sığınak olmak üzere çok sayıda hedefin yerli ve milli üretim mühimmatlarla vurulduğu öğrenildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin ortasında Öncüpınar’a roket saldırılarını planlayan teröristlerin olduğu değerlendirilirken, operasyonlar sonucunda hafta sonundan bu yana Suriye’nin kuzeyinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 53’e yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu